Personel Geçiş Sistemleri

Eprom Personel Geçiş Sistemleri

Personel geçiş sistemleri, günümüzde oldukça geniş alanlarda kullanılmakta olan sistemlerdir. Personel geçiş sistemlerinde en çok kullanılan ve en kullanışlı olan cihazlar şüphesiz ki yüz tanıma cihazlarıdır. Yüz tanıma cihazları, kişilerin yüzünde yer alan algoritmalara bakarak tarama yapmaktadır. Bu algoritma her insanın yüzünde farklı bir özelliğe sahip olduğundan dolayı da bu cihazların güvenliği %100’dür. Yüz tanıma cihazlarını kullanmak için geçişin yapılacağı alanda bulunan duvara monte edilmesi gerekmektedir veya isterseniz bu alanda yer alan turnikenin üzerine monte edilmesi gerekir. Daha sonra da kişilerin yüzünün tanımlanması gerekmektedir.

Ip tabanlı olan bu cihazlar, cat6 ile en yakın network switch’e bağlanılarak kullanılmaktadır. Geçişine izin verilen personellerin yüzleri de admin tarafından cihaza tanıtılmaktadır.
Cihaz her tanıdığı yüz için bir ID numarası belirlemektedir. Bu numaralar, personel geçiş sistemleri programına kişinin tüm bilgileri ile kayıt edilmektedir. Yüz tanıma personel geçiş sistemleri hakkında detaylı bilgi almak isterseniz bizi arayabilirsiniz.

2019 © Copyright EPROM Elektrik Otomasyon Sistemleri Tüm Haklarına Sahiptir.